Açık İlköğretim Okulu Giriş ve Genel Bilgiler

Açık İlköğretim Okulu Giriş sayfasını kullanarak Açık Öğretim Ortaokulu öğrenci girişi yapabilirsiniz. Giriş yapmak için aşağıdaki resme veya resmin altındaki bağlantıya tıklayın.
açık ilkögretim okulu

Sisteme Giriş

Açık İlköğretim Okulu öğrenci girişi nasıl yapılır?

Sisteme giriş yapabilmek için Açık İlköğretim Okulu Öğrenci Giriş ekranında sırasıyla Giriş Kodu, TC Kimlik No ve Sifre bilgilerini girmek gerekir. Sisteme giriş yapabilmek için şifreniz olması ve bu şifreyi almış olmak için de önceden tamamlanmış bir kaydınızın olması gerekmektedir.

Açık İlköğretim Okulu Kısa Tarihçe

Açık İlköğretim Okulu, Milli Eğitim Bakanlığı Makamının 12.09.1997 tarih ve 1651 sayılı onayı ile Film Radyo Televizyonla Eğitim Başkanlığına bağlı olarak Açık İlköğretim Okulu adı altında kuruldu. 1998-1999 Öğretim Yılından itibaren Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde öğretime devam etti. 14 Eylül 2011 tarih ve 28054 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 652 sayılı KHK’nin Milli Eğitim Bakanlığı teşkilat yasasında meydana getirdiği değişiklik ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Açık Öğretim Grup Başkanlığı bünyesine geçerek öğretim faaliyetine halen devam etmektedir. Okulun adı 21 Temmuz 2012 tarih ve 28360 sayılı resmi gazetede yayımlanan Açık İlköğretim Okulu Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikle “Açık Öğretim Ortaokulu” olarak değişmiştir.

Açık Öğretim Ortaokulu (Açık İlköğretim Okulu) Genel Bilgiler

Açık Öğretim Ortaokulu (Açık İlköğretim Okulu) sistemine ilişkin genel kavramlar için alt başlıkları gözden geçirebilirsiniz.

1. Öğretim Yılı

İçerisinde en fazla üç dönem bulunan, başlangıç ve bitiş tarihleri çalışma takviminde belirtilen süreyi ifade eder.

2. Öğretim Dönemi

Bir öğretim yılını en fazla üç bölüme ayıran, her birinde sınavların yapıldığı ve hangi tarihleri kapsayacağı çalışma takviminde belirtilen süreyi ifade eder.

3. Dönemsel İşlemler

Her öğretim döneminde yerine getirilmesi gereken dönemsel işlemler için alt başlıklara göz atabilirsiniz.

3.1 Yeni Kayıt

Açık Öğretim Ortaokulu’na ilk kez kayıt yaptıracaklar için yeni kayıt işlemi yapılır. Yeni kayıt işlemi, süreleri
Açık Öğretim Ortaokulu çalışma takviminde belirtilmek kaydıyla yılda üç kez yapılır.

3.2 Kayıt Yenileme

Okula devam eden öğrenciler, öğrencilik haklarından yararlanabilmek için her dönem öncesinde kayıt yenilerler. Kayıtlarını yenilemeyenlerin öğrencilik hakları o dönem için dondurulur. Kayıt yenileme işlemi, süreleri Açık Öğretim Ortaokulu çalışma takviminde belirtilmek kaydıyla yılda üç kez yapılır.

3.3 Sınavlar

Öğrenci başarısının belirlenmesi amacıyla çalışma takviminde belirtilen tarihlerde merkezi sistemle yılda üç kez olmak üzere dönem sınavları yapılır.

3.4 Mezuniyet

Her dönem sınavı sonunda mezuniyet şartlarını yerine getiren öğrenciler okuldan mezun olur.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.