Aile Hekimliği Bordro Sorgulama Giriş ve Bilgi

Aile Hekimliği Bordro Sorgulama hizmeti Sağlık Bakanlığı tarafından sunulan bir online hizmettir. Bu hizmet ile Sağlık Bakanlığı’na bağlı aile hekimleri maaş bilgilerini internet üzerinden öğrenebilmektedir. Giriş ekranına ulaşmak için aşağıdaki resmi veya bağlantıyı kullanabilirsiniz.
aile-hekimligi-e-bordro

Aile Hekimliği Bordro Sorgulama

Giriş Ekranında Hangi Bilgiler İsteniyor?

Hekim Bordro Sorgulama ekranında 6 adet alana giriş yapmanız gerekmektedir. Bu alanlar sırasıyla TC Kimlik Numarası, Aile Sıra No, Sicil No, Maaş Yılı, Maaş Ayı ve Resimdeki Güvenlik Kodu şeklindedir. Bu ekranda istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz halinde istediğiniz aya ilişkin maaş ayrıntılarını gözlemleyebileceksiniz.

Aile Hekimleri Bordro Sorgulama Sistemi Hangi Bilgileri Veriyor?

Bordro ekranında sorgulama yaptığınız aya ilişkin brüt maaş bilginizi, ek ödemelerinizi ve kesintilerinizi gözlemleyebilirsiniz.

Sisteme Yönelik İtirazlar

Bazı hekim kullanıcılar bu sisteme girişte istenen verilerin başka kimselerce de bilinebileceğini ve bu sebeple maaş gizliliği ilkesinin 3. kişiler tarafından ihlal edilebileceğini öne sürmektedir. Ancak bu ihlalin meydana gelebilmesi mevcut durumda ancak söz konusu 3. kişilerin bir hekime ait TC Kimlik Numarası, Aile Sıra No ve Sicil No bilgilerini bilmesi durumunda mümkün olabilecektir. Bu üç bilginin de bir hekim dışındaki kişiler tarafından bilinmesi oldukça zor görünmektedir.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.