Alo 182 Randevu Alma İşlemleri

ALO 182 randevu alma işlemleri, telefon aracılığıyla Sağlık Bakanlığı’na bağlı merkezi sistem üzerinden doktor randevusu alınmasına yönelik hizmetten faydalanılması anlamına gelmektedir. Hastane randevu işlemleri internet ve telefon aracılığıyla gerçekleştirilebilmekte olup telefon randevusu 182 numaralı hat üzerinden sunulmaktadır.

alo 182

ALO 182 üzerinden hekim randevusu nasıl alınır?

Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nin telefon üzerinden verilen hizmetinden faydalanmak için takip etmeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir.

  1. Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Sağlık Bakanlığına bağlı ALO 182 çağrı merkezi aranır.
  2. ALO182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
  3. Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir.
  4. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

Önceden alınmış olan 182 randevusu nasıl iptal edilir?

Bazı durumlarda hastalar randevu aldıktan sonra bu işlemi iptal etmek istemektedirler. Bu tarz durumlar için MHRS siteminde randevu iptal imkanı da tanınmaktadır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nin telefon üzerinden verilen hizmetinde (Alo 182) randevu iptali için takip etmeniz gereken adımlar aşağıdaki gibidir.

  1. Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Sağlık Bakanlığına bağlı ALO 182 çağrı merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından en az 80 dakika önce yapılmalıdır.
  2. ALO 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular.
  3. Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.

İnternetten randevu işlemi nasıl yapılır?

İnternet üzerinden hastane ve doktor randevusu işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenmek için Hastane Randevu sayfasını okuyabilirsiniz.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.