Ateş ve Su Oyunu Oyna

Ateş ve Su Oyunu internette en çok oynanan oyunlardan birisidir. Oyunun orjinal ismi “Fireboy and Watergirl” şeklindedir, yani “Ateş Oğlan ve Su Kız” gibi çevrilebilir. Ancak herkes tarafından Ateş ve Su ismiyle anılmaktadır. Pek çok sayıda versiyonu olan bu oyunun başlangıç bölümünü bu sayfada oynayabilirsiniz.

Ateş ve Su Oyunu Hakkında Bilgiler

Oyunun orjinal ismi “Fireboy and Watergirl” şeklindedir. Türkçeye çevirecek olursak oyunun gerçek ismine “Ateş Çocuk ve Su Kız” da diyebiliriz. Oyunun tasarımı Oslo Albet tarafından yapılmış olup bölümlerin tasarımı Jan Villanueva ve Oslo Albet’e aittir.
Oyunda farklı seviyeler bulunmakta olup bir uçtan bir uca iki kahramanı ulaştırmanız gerekmektedir. Karşınıza çıkan su, ateş ve çamur engellerine takılmamalısınız. Ateş engeli mavi kahramanımızı, su engeli de kırmızı kahramanımızı öldürmektedir. Çamur engeli ise her iki kahramanı da öldürmektedir. Engellerin üstünden atlayarak can kaybetmekten kaçınmalısınız.

Oyun Kontrolleri

Ateş Çocuk’u hareket ettirmek için sağ, sol ve yukarı yön tuşlarını kullanmanız gerekiyor. Su Kız için ise A, W ve D tuşlarını kullanmalısınız. Bu tuşlar ile kahramanlarımızı hareket ettirerek çıkışa kadar gitmelisiniz. Ateş ve Su Oyunu’nu diğer oyunlardan farklı kılan en önemli özelliği, bir bölümü bitirmek için iki kahramanın birbirine yardım etmesi gerekliliğidir. Bu yüzden oyunu tek başınıza oynuyorsanız 2 elinizi de kullanmanız gerekli. Eğer 2 elimi kullanamam diyorsanız 2 kişi olarak da bu oyunu oynayabilirsiniz. Böylece bir kişi Ateş Çocuk, bir kişi de Su Kız olabilir.

Bölümler ve Seviyeler

Oyunda 32 adet bölüm ve 3 farklı zorluk seviyesi var. Aşağıdaki resimde oyun haritasını görebilirsiniz.

ateş ve su harita

Resimde de görebileceğiniz gibi 32 bölüm içerisinde 17 adet kolay seviye, 6 adet orta seviye ve 9 adet zor seviye bulunmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ateş ve Su Oyunu içerisinde pek çok tuzak bulunmaktadır. Bunlar en çok su gölleri ve çamur gölleri şeklindedir. Ateş Çocuk’u mavi göle, Su Kız’ı da kırmızı göle değdirmemeye çalışın. Bunun yanında çamur gölüne her ikisini de değdirmemelisiniz. Aksi takdirde kahramanlarımızın canı gidecektir ve oyuna tekrar başlamanız gerekecektir.
Oyun içerisinde elmasları mümkün olduğunca çok toplamaya çalışmalı ve olabildiğince kısa sürede level atlamaya çalışmalısınız. Bunları yapınca bölümlerde toplayacağınız puanlar artacaktır.
İyi eğlenceler.

5 Yorum

  1. merve 02/04/2014 Cevapla
  2. dilan özpolat 06/04/2014 Cevapla
  3. yeşim 11/05/2014 Cevapla
  4. merve 04/06/2014 Cevapla
  5. aycan başaran 28/03/2015 Cevapla

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.