Bebeğimin cinsiyeti ne olacak?

“Bebeğimin cinsiyeti ne olacak?” sorusunun cevabı için iki farklı yaklaşım önerilebilir. Bunlar sırasıyla ultrason yöntemi ve Çin Takvimi yöntemidir. Bu yöntemlerden ilki olan ultrason yöntemi bilimsel altyapıya sahip olup bebek cinsiyeti öngörüsü için yaklaşık 16 haftalık bir süre boyunca beklenmesini gerektirir. Diğer yöntem olan Çin Takvimi yöntemi ise bilimsel değildir ancak hamile kalır kalmaz kullanabileceğiniz bir tahmin aracıdır.

hamile kadın

Ultrason ile Bebek Cinsiyeti Öngörüsü

Ultrason yöntemi ile bebek cinsiyeti öngörüsü kadın ve doğum konusunda ihtisas görmüş bir doktor eşliğinde gerçekleştirilir. Bebeğin cinsel organlarının şekillenmesi 16-20 haftalık süreç sonrasında olduğundan bu sürelerde bebek cinsiyeti belli olmaktadır. Ancak bazı durumlarda nadiren de olsa yanılma payı olabilmektedir. Bunun sebebi de erkek cinsel organının tam olarak görülemeyebilmesidir. Eğer cinsiyet “erkek” olarak görülebiliyorsa hata payı son derece düşüktür.

Çin Takvimi ile Bebek Cinsiyet Tahmini

Yaklaşık 700 yıllık bir geçmişe sahip olan Çin Takvimi bebek cinsiyet tahmini tablosu anne gebe kalma ayı ve Çin Takvimi yaşı verilerini kullanarak bebek cinsiyeti tahmininde kullanılmaktadır. Tabloyu kullanan kadınlar yüksek oranda tahminin tuttuğunu ifade edebilmektedirler. Ancak ilk bakışta Çin Takvimi ile cinsiyet tahmini biraz zor ve karışık gelebilir. Bu sebeple, Çin Takvimi ile Bebek Cinsiyeti Hesaplama ve Çin Takvimi’ne göre kaç yaşındayım? yazılarını okuyarak konu hakkında fikir edinebilirsiniz.

4 Yorum

  1. seldanaz 11/05/2014 Cevapla
    • merve 11/05/2014 Cevapla
  2. tuana 18/09/2014 Cevapla
  3. sibel 21/01/2015 Cevapla

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.