Bölgesel Zayıflama ve İncelme Teknikleri

Bölgesel zayıflama teknikleri ile bir güzellik merkezine giderek belirli sayıda seanslar sonucunda istediğiniz bölge için incelmek mümkün. Tek seansta 2.5 -5 cm arasında incelmenin mümkün olduğu bu tekniklere göz gezdirelim.

bölgesel incelme

Bölgesel Zayıflama ve İncelme Tekniklerini Tanıyalım

Zayıflama ve güzellik merkezlerine giderek ihtiyacınıza göre uygulayabileceğiniz bölgesel zayıflama ve incelme tekniklerine göz gezdirin ve hangisinin size en uygun olduğunu belirlemeye çalışın.

1. Kavitasyon

Özellikle güneşin kendinin göstermesi ile birlikte, fazla kilo ve selülitten kurtulma ve mükemmel bir bedene kavuşma isteği de artar. Bu uğurda denenen çeşitli yöntemler ve sıklıkla uygulamadan vazgeçilen uzun diyet listeleri bıktırıcı olmanın yanında kişiyi mutlu sona ulaştırmakta genellikle başarılı olmaz. Bu amaca “Kavitasyon” adıyla bilinen yeni ve etkili bir yöntem ile ulaşılması mümkün olabilir. Ameliyat, ağrı, sızı ya da benzer sıkıntıları yaşamadan hatta bazen tek seansta bile “lipo-suction”a benzer sonuçlar alınabilmektedir.

2. Radyo Frekans

Radyo frekans yönteminde amaç ısıtılarak tedavi edilen bölgenin ısısını 41-43 dereceye çıkarmaktır. Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye kadar çıkmaktadır. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat veya zarar vermemekle birlikte yağların erimesinde etkili bir yöntem oluşturur. Yağların erimesi, kollajenlerin çoğalması, ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama, selülitlerin yok olması, toparlanma, sarkıkların giderilmesi, kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.

3. Presso Terapi

Vücuttaki dolaşımı düzeltmek, ödemle savaşmak ve böylece selüliti azaltmak/gidermek için etkili sonuçlara sahiptir. Doğru beslenmeye geçiş ve aktivite artışı ile kilo verme girişimi sırasında profesyonel düzeyde rehabilitasyon şansı sağlarlar. Yaptıkları iş mekanik etki ve refleksoterapik etki ile kan ve lenf dolaşımındaki blokajları gidermektir.

4. Ozon Sauna

Aktif oksijen molekülü olan ozon gazı kullanılarak yapılan iyileştirici tedavilere “ozon terapi” denmektedir. Oldukça eski bir tedavi şekli olmakla beraber her geçen gün farklı yararlı etkilerinin bulunması onu yeniden güncel hale getirmektedir. ABD’den Japonya’ya dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan ozon terapi son yıllarda rağbet gören tıbbi uygulamaların başında yer almaktadır.

5. Power Plate

Power Plate metabolizmayı hızlandırır. Yağ yakımını hızlandırır ve metabolizmayı düzenleyerek deri altındaki yağ tabakasını azaltır.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.