Cevizin Faydaları ve Toplum Sağlığımız için Önemi

Ceviz içerdiği Omega-3 yağ asitleri anlamında vücudumuz için oldukça faydalı olan bir besindir. Cevizin faydaları her yaş grubu için bulunmakla birlikte bazı özel durumu bulunan kişilere daha çok yarar sağlamaktadır.

ceviz ve cevizin faydaları

Cevizi ve Faydalarını Tanıyalım

Bol miktarda omega-3 yağ asidi içeren ceviz, vücudu yaşlılıktan koruduğu gibi sinirleri de yatıştırmaya yardımcı oluyor.
Cevizin kanda zararlı kolesterolün birikmesini önleyerek yüksek kolesterolü düşürdüğünü, kadınların hamilelik döneminde mide bulantısına iyi geldiğini, damar tıkanıklığı ve şeker hastalığının tedavisinde de kullanıldığını belirten uzmanlar, yapılan bilimsel araştırmalarda cevizin her geçen gün yeni faydalarının keşfedildiğini ifade etmektedir.
Bünyesinde içerdiği Omega-3 yağ asitleriyle cevizin vücuda çok faydalı geldiği, sokak kavgaları ve aile içi şiddeti önlemede de büyük rol oynayacağı belirtilmektedir.

Cevizin faydaları kimler üzerinde ve nasıl etki edebilir?

Cevizin bünyesinde bulundurduğu Omega-3 yağ asitlerinin mutlaka dışarıdan alınması gerekmekte olup, alınmaması durumunda kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere birçok fizyolojik rahatsızlıklara yol açabilmektedir. Omega 3 yağ asitleri aynı zamanda beynin iletisini desteklemekte, vücudu yaşlılıktan, insanları asabiyetten korumakta, insanların sinirli hallerini yatıştırmaktadır. Günümüzde sıkça rastladığımız tahammülsüzlük, sokak kavgaları, aile içi şiddet Omega-3 yağ asitlerinin eksikliğinden kaynaklanıyor. Bu sebeple, şiddeti azaltmak için de ceviz yenmesini tavsiye edilmektedir.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.