“Çok acil para lazım!” Diyenler İçin Öneriler

Günlük hayatımız içerisinde pek çok farklı sebepten ötürü paraya ihtiyacımız olabilmektedir. Bazı durumlarda bu ihtiyaçlar aniden belirmekte ve zaruri harcamalar için çok acil para ihtiyacı oluşabilmektedir. Eğer siz de “Çok acil para lazım!” veya “Çok acil paraya ihtiyacım var!” diyenlerdenseniz sizin için önerilerimizi okuyarak çözüm için fikir edinebilirsiniz. Size uygun bir çözüm yoksa yorum bölümünde durumunuzu anlatabilir ve hayırsever kişilerden gelebilecek yardımlar için kendinizi ifade edebilirsiniz.
acil para

Acil Para İhtiyacı İçin Çözüm Önerileri

Acil para ihtiyacının karşılanması için resmi ve resmi olmayan pek çok yöntem bulunsa da burada belirtilen listede yer alan öneriler sizleri mümkün olduğunuca zor durumda bırakmayacak öneriler olacaktır. Bunun dışında aklınıza gelen ve işe yarayan farklı yöntemleri yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

  • Banka müşterisi iseniz ve kredi çekebiliyorsanız kredi çekmeyi deneyin.
  • Kredi dışında “Kredili Mevduat Hesabı” veya “Eksi Hesap” açtırın veya halihazırda varsa bu limitinizi kullanın.
  • Yakın bir arkadaşınızdan, akrabanızdan veya ailenizden belirli bir süre sonra ödemek koşuluyla borç isteyin.
  • Maddi durumunun iyi olduğunu bildiğiniz bir kişiden belirli bir süre sonra ödemek koşuluyla borç isteyin veya durmunuzun çok zorda olduğunuzu belirterek yardım etmesi yönünde ikna edin.
  • Belirli bir ücret karşılığı yardım edebileceğiniz veya iş yapabileceğiniz durumları veya fırsatları araştırın. Gündelik işler ya da el işleri olabilir.

Not: Ziyaretçiler için muhtemel bir mağduriyet oluşmaması adına Yorum bölümü 23.03.2016 tarihinde kapatılmıştır.