E-Bildirge Giriş ve Genel Bilgiler

E-Bildirge SSK şubelerine işverenler tarafından aylık olarak verilen tahakkuk bildirgelerin ve 4 aylık olarak verilen dönem bordrolarının, ”Aylık Prim ve Hizmet Belgesi” adı altında birleştirilerek aylık olarak alınması amacıyla kurulmuş bir sistemdir.

e-bildirge

Mayıs 2004 tarihi itibari ile başlayan bu uygulama çerçevesinde Aylık Prim ve Hizmet Belgeleri’nin şubelere elden veya posta yolu ile verilebileceği gibi, internet üzerinden manyetik olarak alınması için de imkan sağlanmıştır.

e-Bildirge Genel Bilgiler

e-Bildirge olarak adlandırılan internet uygulaması ile;

  • Hatasız kayıt alındığı için sağlıklı ve hatasız bir veritabanı oluşması sağlanacak olup hatalı kayıtların düzeltilmesi için harcanan zaman ve iş kaybı sıfıra indirilmiştir.
  • Ayın son günlerinde oluşan izdiham engellenecek, işverenler tahakkuk ve bordro bildirimi vermek için kuyruklarda beklemeyecektir.
  • İnternet bağlantısı olan Türkiye’nin herhangi bir yerinden bildirge almaya imkan sağlanacaktır.
  • Veriler alındığında, bordro ve tahakkuk ve hizmet kayıtlarına anında işleneceği veriler güncel tutulacaktır.
  • İşverenlere tahakkuk ve tahsilat bilgilerini takip edebilme imkanı sağlanmıştır.Bu sayede herhangi bir hata durumunda farkedilmesinin daha kolay olması dolayısı ile verilerin sağlıklı saklanması sağlanmıştır.
  • Veriler manyetik olarak alınacağı için evrak takip ve saklama yükü sıfıra indirilmiştir.
  • Anlaşmalı Bankalarla internet üzerinden tahsilat yaptırılarak, işverenlerin ödeme işlemleri kolaylaştırılmıştır.

e-Bildirge Giriş

e-Bildirge çağımızın koşullarına uyum adına, e-Devlet çalışmaları içerisinde mimarisi ve içeriği itibarı ile yeni bir basamak olacaktır. Mevcut durum itibarıyla e-Devlet girişine gerek olmadan aşağıdaki linke tıklayarak e-Bildirge Giriş ekranına gidebilirsiniz.

e-Bildirge Giriş

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.