E-Bordro Giriş ve Genel Bilgiler

E-Bordro kamu kurumlarında görev yapmakta olan memurların ve kamuya bağlı olarak görev yapan istihdam karşılığı sözleşmeli çalışanların maaş bordrosunu gözlemleyebildiği bir internet hizmetidir. Bu hizmetin sağlayıcısı Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü’dür.

E-Bordro Giriş

E-Bordro Giriş işlemi için aşağıdaki resme veya resmin altında yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz.

e-bordro giriş

E-Bordro Giriş

Sisteme giriş yaparken T.C. kimlik numarasını, memuriyet sicil numarasını, emekliyseniz emeklilik sicil numarasını girmelisiniz. Görüntülemek istediğiniz bordronun yılını ve ayını seçtikten sonra “Memur” veya “Kadro Karşılığı Sözleşmeli” seçeneklerinden size uygun olanı seçin. Son olarak da güvenlik rakamlarını istenen yere girin ve “Gönder” butonuna tıklayın.

E-Bordro Sistemini Kimler Kullanabilir ?

E-Bordro sistemi memur ve kadro karşılığı sözleşmeli olarak kamu sektöründe çalışanlar içindir. Yani maaşı devlet tarafından ödenenler içindir. Özel sektör çalışanları bu kapsama girmezler. Özel sektörde çalışanların bordro temini için İnsan Kaynakları departmanına başvurmaları gerekir.

E-Bordro İle Gözlemlenebilen Bilgiler

E-Bordro hizmeti ile geçmiş döneme ait merak ettiğiniz bir ayın maaş bilgilerini gözlemleyebilirsiniz. Bordronuzda o ay ne kadar maaş almaya hak kazandığınızı, ek ödemeleriniz veya kesintilerinizi görebilirsiniz.

Bordrom Hatalıysa Ne Yapmalıyım ?

Eğer e-bordronuzda memurun unvanı, hizmet sınıfı, kadro bilgileri vb. özlük bilgilerinde hata olduğunu düşünüyorsanız öncelikle Tahakkuk Birimi (Daire Mutemedi ) aracılığı ile muhasebe birimlerine (Mal Müdürlüğü veya Muhasebe Müdürlüğü) başvurmanız gerekiyor. Bunu dışında, maasuygulama@muhasebat.gov.tr adresine e-posta yoluyla da ulaşarak sorun bildiriminde bulunabilirsiniz.

E-Bordro MEB ve E-Bordro Emekli

E-Bordro sistemi içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çalışanlar ile emekli olanlar için birtakım farklı uygulamalar oluşabilmektedir. E-Bordro MEB sistemi hakkında bilgi edinmek için e-bordro meb yazısını, E-Bordro Emekli sistemi hakkında bilgi edinmek için e-bordro emekli yazısını okuyabilirsiniz.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.