E-Bordro MEB Giriş ve Genel Bilgi

E-Bordro MEB sistemi esasında Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü tarafından sunulan e-bordro hizmetidir. Sisteme giriş yapabilmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

e-bordro-meb
E-Bordro MEB

E-Bordro MEB Hakkında

Maliye Bakanlığı tarafından sunulan bu online hizmet sayesinde diğer memurlarda olduğu gibi Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı olarak çalışan öğretmenler, müdürler, müdür yardımcıları vb. memurlar da bordrolarını gözlemleyebilmektedir. Bordro bilgileri içerisinde memuriyet derecesi, dereceye tekabül eden maaş tutarı, ek ders vb. gelirler ile varsa o ay içinde gerçekleştirilen kesintiler yer almaktadır.

E-Bordro MEB İçin Duyuru

Maliye Bakanlığı e-bordro sayfasında MEB e-bordro kullanıcıları için bir duyuru yayınlanmıştır. Bu duyurunun içeriği aşağıdaki alıntıda belirtilmiştir:

Milli Eğitim Bakanlığı personellerinden alınan e-maillerde kurumları tarafından kendilerine memuriyet sicil numaraları verilmediği, bunun yerine mebsis numarası verildiği bildirilmektedir. Bu durumda olan MEB personellerinin kendi kurum mutemetlerine müracaat ederek memuriyet sicil numarası yerine maaş bilgi girişi formunda bulunan Memuriyet Sicil No alanına mebsis numarasını say2000i sistemine girdirmeleri gerekmektedir.

Sorularınız İçin

e-Bordro sorularınız için aşağıdaki yorum bölümlerini kullanabilir veya e-bordro yazısına göz atabilirsiniz.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.