E-Okul Lise Girişi

E-Okul lise girişi E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, öğrenciler ve veliler için hazırlanmış olan bir e-okul modüldür. Bu modül sayesinde öğrenci ve veliler, birtakım öğrenci bilgilerine internet üzerinden ulaşabilmektedir. Bu bilgiler öğretmenler veya okul idaresi tarafından girilir.
E-Okul lise girişi konusunda ve e-Okul sistemi üzerinde en çok merak edilen ve öğrenilmek istenen veri öğrenci notlarıdır. Öğrenci notlarının yanı sıra E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden devamsızlık bilgileri ve proje notları bilgisine de ulaşılabilmektedir.

Sisteme Giriş Nasıl Yapılır?

Sisteme giriş yapmak için aşağıdaki resme veya resmin altındaki bağlantıya tıklayabilirsiniz ancak e-okul lise girişi sırasında sorun yaşamamak için E-Okul Giriş Sorunları ve Çözüm Önerileri yazısını okumanız faydalı olacaktır.

e-okul-lise-girisSisteme Giriş

E-Okul Lise Girişi Muhtemel Sorunlar ve Çözümleri

Sisteme giriş yapmak oldukça kolay olmasına rağmen veliler ve öğrenciler e-okul girişi sırasında pek çok sorun yaşamakta ve şikayet edebilmektedir. Aşağıdaki listede e-okul lise girişi sırasında karşılaşılabilecek sorunlar ve çözüm önerilerini okuyabilirsiniz.

1. Giriş İçin Gerekli Bilgilerin Eksik veya Yanlış Girilmesi

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi için gerekli bilgiler öğrenci TC kimlik numarası ve öğrenci okul numarasıdır. Açılış ekranına gittiğinizde sistem ayrıca sizden bir güvenlik rakamı girmenizi isteyecektir. O da resimde gösterilmektedir. Yani toplam olarak 3 adet bilgi girmeniz gerekmektedir. E-Okul lise girişi için bu bilgileri eksiksiz ve doğru girmelisiniz.

2. Giriş Ekranının Açılmaması

Sisteme giriş yapmak için öncelikle giriş ekranına gitmelisiniz. Giriş ekranını açamıyorsanız bunun pek çok sebebi olabilir. Bu sebeplerin bazılarından bahsetmek gerekirse örneğin internet bağlantınız yavaş olabilir veya e-okul sisteminde aşırı yüklenmeden veya bakım çalışmasından kaynaklı bir aksama olabilir. Bu durumda endişe etmeyiniz. Teknik problem sizden kaynaklanıyorsa kendiniz çözmeniz gerekecektir. Eğer teknik problem E-Okul Veli Bilgilendirme sistemi üzerindeyse sorunun çözümü için bekleyiniz. Mutlaka çözülecektir.

3. Giriş Ekranı Açılmasına Karşın Giriş Yapılamaması

E-Okul lise girişi sırasında 2 aşamalı bir metod uygulanmaktadır. Birinci aşamada TC kimlik numarası, öğrenci okul numarası ve güvenlik rakamları girişi istenir. Buradan sonra ikinci aşama olan E-Okul VBS Güvenlik ekranı açılır. Bu sayfada da öğrenciye ait 2 adet kimlik ve nüfus kayıt sorusu ile bir adet öğrenci fotoğrafı seçim sorusu sorulur. E-Okul lise giriş işleminin tamamlanması ancak bu iki aşamanın başarıyla tamamlanması sonucu gerçekleşir. Aksi durumlarda sistem sizi dışarı atacaktır ve tüm giriş işlemlerini tekrarlamanız gerekecektir.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.