E-Okul Öğretmen Girişi

e-Okul öğretmen girişi e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi ekranı üzerinden gerçekleşmektedir. e-Okul öğretmen girişi yapabilmek için aşağıdaki resme veya resmin altında bulunan bağlantıya tıklayabilirsiniz.
e-okul öğretmen

E-Okul Öğretmen Girişi

e-Okul Öğretmen Sistemi Hakkında Bilgiler

e-Okul Öğretmen Sistemi esasında e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi ile aynıdır. Bazı öğretmenlerimiz kendilerine ait farklı bir program veya modül olduğunu düşünmektedir ancak sadece öğretmenlere yönelik olarak hazırlanmış bir e-okul modülü bulunmamaktadır. Bu sistemde öğretmenlerimiz öğrenci notları, devamsızlık bilgileri vb. öğrenci bilgilerini e-okul yönetim sistemi aracılığıyla merkezi veri tabanına kaydederler. Öğretmenler tarafından e-okul sistemine girilen bilgiler daha sonra öğrenciler ve veliler tarafından e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi modülünden gözlemlenebilmektedir.

Sisteme Giriş Nasıl Yapılır?

Sisteme giriş yapabilmek için öncelikle e-okul öğretmen giriş sayfasını açın. Sonrasında Giriş Kodu alanına resimdeki güvenlik rakamlarını girin. İkinci adım olarak Kullanıcı Adı alanına okul idaresi veya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından verilen kullanıcı adınızı girin. Son olarak da yine aynı idareler tarafından size iletilen şifrenizi Şifre alanına girin.

e-Okul Öğretmen Veri Girişleri

Genellikle öğretmenlerimiz bu sistemi dönem sonlarında ve yazılı dönemlerinde yoğun olarak kullanmaktadır. Özellikle dönem sonlarında öğrenci not bilgileri ve başarı belgeleri girişlerinde tüm ülke genelinde yaşanan yoğunluktan ötürü e-okul öğretmen sistemine girişlerde problem oluşabilmektedir. Bu durumda yapılması gerekenlerin başında sabırlı olmak ve bir süre bekledikten sonra tekrardan yeni giriş denemesi yapmak gelmektedir.

7 Yorum

  1. şirin 30/04/2013 Cevapla
    • müslüm 14/05/2013 Cevapla
  2. bulut 28/05/2013 Cevapla
  3. atakan yüzlü 03/06/2013 Cevapla
  4. şeyma 08/06/2013 Cevapla
  5. eyüphan 23/01/2014 Cevapla
  6. Yaren Dilara 29/04/2015 Cevapla

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.