E-Okul VBS

E-Okul VBS hizmeti, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan bir online hizmettir. E-Okul VBS terimi E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi teriminin kısaltılmış versiyonudur. Veli Bilgilendirme Sistemi ifadesinin ilk harfleri birleştirilerek VBS şeklinde kısaltılmıştır.

e-okul vbs

E-Okul VBS Nedir?

E-Okul VBS ya da bir diğer deyişle E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi adından da anlaşılabileceği gibi bir veli bilgilendirme sistemidir. Veliler bu hizmet sayesinde öğrencilerin ders notları ve devamsızlık bilgileri gibi bilgilere internet üzerinden ulaşabilmektedir. İnternet üzerinden verilen e okul vbs hizmeti ücretsiz olup SMS yoluyla verilen e okul hizmeti ücrete tabidir.

Veli Bilgilendirme Hizmetini Kimler Kullanabilir?

Hizmetin isminde her ne kadar veli kelimesi geçiyor olsa da aslında e-okul veli bilgilendirme sistemini öğrenciler de kullanabilir. Sisteme giriş yaparken istenen bazı bilgiler vardır. Bu bilgileri doğru olarak giren herkes bu servisi kullanabilir.

E-Okul VBS Girişi Nasıl Yapılır?

Sisteme giriş yapabilmek için öncelikle E-Okul VBS Giriş ekranını açın. Açılan ekranda sizden bazı bilgiler istenmektedir. Bu bilgiler sırasıyla Resimdeki Güvenlik Rakamları, Öğrenci TC Kimlik No ve Öğrenci Okul No bilgileridir. Bu bilgileri eksiksiz ve hatasız olarak girdiğiniz takdirde sisteme girişin ilk adımını tamamlamış olursunuz.

E-Okul VBS Güvenlik Ekranı

E-Okul VBS giriş işlemlerinin ikinci adımı E-Okul VBS Güvenlik Ekranı adımıdır. Bu adımda öğrenciye ait bazı kimlik bilgileri sorulur. Doğum Yeri, Nüfus Kayıt İli vb. kimlik bilgilerine ilişkin bazı sorulara doğru cevap vermeniz ve öğrenci foto seçimi yapmanız gerekmektedir. Bu adımı da başarıyla tamamlamanız durumunda E-Okul VBS sistemine giriş sağlanmış olur.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.