E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2013

e okul 2013E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan bir online hizmettir. Bu sistem sayesinde artık veliler öğrencilerin karne notu ve devamsızlık bilgilerine ulaşabiliyorlar. Sistemden sadece veliler değil öğrenciler de yararlanabiliyorlar. E-Okul giriş için bilmeniz gereken bilgiler TC Kimlik numarası ve öğrenci okul numarasıdır.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sisteminin Faydaları

Bu modül sayesinde artık veliler ve öğrenciler karne dönemini beklemeden ders notlarını öğrenebilecekler. Ayrıca 2013 yılı içerisinde eski karne uygulaması da kalktı. Bundan sonra karneler e-okul üzerinden basılacak. Bunun dışında, eskiden olduğu gibi bir veli öğrencinin okul durumunu öğrenmek için veli toplantısına gitmek zorunda değil zira artık öğrenci bilgilerinin çoğu e-okul’da var. Tabii ki öğrencini okulda nasıl bir profil çizmekte olduğu ve kendisni geliştirebileceği alanları öğrenmek için velilerimiz mutlaka toplantılara gitmelidir. e-Okul sistemi sadece toplantıya gidemeyen veya zamanı olmayan veliler için bir nimet durumunda diyebiliriz.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Ana Başlıkları

E-Okul veli bilgilendirme sistemi resmi ve özel ilköğretim okullarında okuyan öğrenicisi bulunan veliler için hazırlanmıştır. Sistemde aşağıdaki başlıklar bulunmakadır.

E-Okul Duyurular

Okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafıdan size ulaşırılmak istenen bilgiler bulunmaktadır. Duyurular bireysel ya da toplu olarak yer alabilmektedir.

Ders Programı

Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derse giren öğretmen bilgileri ve haftalık ders programı

Devamsızlık Bilgileri

Dönem içi özürlü ve özürsüz devamsızlıklar

E-Okul Not Bilgileri

Öğrenicinin okulda aldığı sınav, proje ve performan belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar

Sınav ve Proje Bilgileri

Öğrencini hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini eslim edeceği tarihler

Öğrenci TC Kimlik No

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. TC Kimlik numarası bulunmayan öğrenicler için e okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır.

Öğrenci Okul No

Okula kayıt sırasında öğrenciye verilen numaradır. Her öğrenci için mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır. Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesis gerekir.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Projesi

E-Okul projesi Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri kapsamında oluşturulmuş modüllerden bir tanesidir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın diğer projelerini görmek için MEBBİS sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş

Sistemem giriş yapmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Tıkladıktan sonra açılan ekrana güvenlik rakamlarını, öğrenci numarasını ve okul numarasını girmeniz gerekiyor.

E Okul Giriş

3 Yorum

  1. nidanur 09/03/2013 Cevapla
  2. meryem 25/03/2013 Cevapla
    • ömer 31/03/2013 Cevapla

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.