E-Reçete Şifre Nedir ve Nasıl Alınır

E-Reçete Şifre , SGK tarafından elektronik imza uygulamasına geçilinceye kadar e-reçete şifre adresinden hekimlere verilecek olan SGK Kurumsal Hekim Şifresi’dir. Bu şifrelerin belirtilen web adresinden alınması gerekmektedir. Hekim tarafından alınan bu şifre e-reçetenin sistem üzerinden SGK’ya kaydedilmesi aşamasında kullanılacaktır.

e reçete şifreE-Reçete Şifre Nedir ?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yalnızca hekimlere verilen şifredir. Bu şifre hekime aittir. Bir başkası ile paylaşılamaz. Hekim dilediği zaman şifresini değiştirebilmektedir. Şifrenin hekim tarafından periyodik olarak güncellenmesi doğru olacaktır.

E-Reçete Şifre (SGK Kurumsal Hekim Şifresi) Nasıl Alınır ?

Hekimler şifrelerini e-reçete şifre adresine girerek temin edeceklerdir. Yapılacak işlemler ile ilgili kılavuz aynı web adresinde mevcuttur.

E-Reçete Şifre ile Hangi İşlemler Yapılabilir ?

E-reçete oluşturup Sosyal Güvenlik Kurumu’na kaydedilebilmesi SGK Kurumsal Hekim Şifresi ile mümkündür. Bu şifre olmaksızın e-reçete oluşturması mümkün değildir. Ayrıca e-reçete adresinden bu şifre aracılığıyla giriş yapılması halinde genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olunanların kullandığı;

  • elinde bulunan henüz bitmemiş ilaçlar,
  • raporlu ilaçlar,
  • e-raporlar

Medula sisteminden görüntülenebilecektir.

2 Yorum

  1. Esma 16 Mart 2013 Cevapla
  2. gülşah bakan 13 Ekim 2017 Cevapla

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.