E-Reçete Şifre Nedir ve Nasıl Alınır

E-Reçete Şifre , SGK tarafından elektronik imza uygulamasına geçilinceye kadar e-reçete şifre adresinden hekimlere verilecek olan SGK Kurumsal Hekim Şifresi’dir. Bu şifrelerin belirtilen web adresinden alınması gerekmektedir. Hekim tarafından alınan bu şifre e-reçetenin sistem üzerinden SGK’ya kaydedilmesi aşamasında kullanılacaktır.

e reçete şifreE-Reçete Şifre Nedir ?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yalnızca hekimlere verilen şifredir. Bu şifre hekime aittir. Bir başkası ile paylaşılamaz. Hekim dilediği zaman şifresini değiştirebilmektedir. Şifrenin hekim tarafından periyodik olarak güncellenmesi doğru olacaktır.

E-Reçete Şifre (SGK Kurumsal Hekim Şifresi) Nasıl Alınır ?

Hekimler şifrelerini e-reçete şifre adresine girerek temin edeceklerdir. Yapılacak işlemler ile ilgili kılavuz aynı web adresinde mevcuttur.

E-Reçete Şifre ile Hangi İşlemler Yapılabilir ?

E-reçete oluşturup Sosyal Güvenlik Kurumu’na kaydedilebilmesi SGK Kurumsal Hekim Şifresi ile mümkündür. Bu şifre olmaksızın e-reçete oluşturması mümkün değildir. Ayrıca e-reçete adresinden bu şifre aracılığıyla giriş yapılması halinde genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olunanların kullandığı;

  • elinde bulunan henüz bitmemiş ilaçlar,
  • raporlu ilaçlar,
  • e-raporlar

Medula sisteminden görüntülenebilecektir.

1 Yorum

  1. Esma 16/03/2013 Cevapla

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.