Facebook Giriş ve Facebook Giriş İçin Genel Bilgiler

Facebook giriş işlemini gerçekleştirmek için öncelikle Facebook Giriş ekranına gitmek gereklidir. Facebook üyelik isteyen bir sosyal ağdır ve üyelik bilgilerinizle Facebook’a giriş yapabilirsiniz. Üyelik bilgilerinizle Facebook’a giriş yapmak için aşağıdaki resme veya resmin altındaki bağlantıya tıklayın.

facebook giriş

Giriş Yap

Üye Olmayanlar Nasıl Giriş Yapabilir?

Üye olmadan Facebook girişi yapmanız mümkün değildir. Facebook’a üye değilseniz ve Facebook hesabınız yoksa Facebook giriş sayfasında bulunan Hesap Aç başlığı altından veya Facebook’a Kaydol sayfasından üye olabilirsiniz. Yeni üyelik işlemleri ile ilgili ayrıntıları Facebook’a Kaydol yazısından öğrenebilirsiniz.

Facebook Giriş Problemleri

Facebook’a giriş aşamasında sadece iki alana doğru bilgi girmek gereklidir. Bu alanlar “E-posta veya Telefon” alanı ile “Şifre” alanlarıdır. Facebook giriş sorunları genellikle üyelikte belirtilen e-mail adresinin veya şifrenin hatırlanamamasından kaynaklanmaktadır. Bu bilgilerden e-posta veya telefon bilgisini hatırlamıyorsanız sistem size hatırlatma hizmeti sunmamaktadır. Ancak, şifrenizi hatırlamıyorsanız “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayabilirsiniz. Açılan sayfada Facebook sizden E-posta, Telefon, Kullanıcı Adı veya Ad ve Soyadı bilgilerinden bir tanesini istemektedir. Bu bilgilerden bir tanesini doğru girmeniz durumunda sistem size aşağıdaki gibi bir ekran getirecektir.

facebook şifre yenileme

Bu ekrandaki seçeneklerden size uygun olanı seçebilirsiniz. Dilerseniz Google hesabını kullanabilirsiniz, dilerseniz e-posta adresinize bir mail isteyip şifrenizi yenileyecek şekilde bir bağlantı talep edebilirsiniz, dilerseniz de akıllı telefonunuzdan bir kod alabilirsiniz.

Facebook Girişinde Dikkat Edilmesi Gereken Güvenlik Önlemleri

Facebook hesabınız size ait olan ve şahsi bilgilerinizin yer aldığı bir alandır. Bu siteye giriş yaparken hangi ortamda ve hangi araçla giriş yaptığınız önemlidir. Eğer giriş yaptığınız bilgisayar veya akıllı telefon güvenilir değilse ya da başkaları tarafından da kullanılabilen bir cihaz ise (ör: internet cafe bilgisayarı veya elektronik mağazalardaki akıllı cep telefonları) giriş yaparken “Oturumumu sürekli açık tut” seçeneğini tıklamanız önerilmez. Bu seçeneği ancak kendinize ait ve başkası tarafından kullanılmayan bir bilgisayar veya telefondan Facebook giriş işlemi yapıyorsanız işaretleyiniz.

11 Yorum

 1. dicle 23/01/2014 Cevapla
  • mert 23/01/2014 Cevapla
 2. mertcan 07/03/2014 Cevapla
 3. fhfh 10/03/2014 Cevapla
 4. ahmet 14/03/2014 Cevapla
 5. selma 29/03/2014 Cevapla
 6. leyla abbasova 10/04/2014 Cevapla
 7. özel recep 17/04/2014 Cevapla
 8. sıla 14/10/2014 Cevapla
 9. muharrem çetinkaya 28/04/2015 Cevapla
  • muharrem çetinkaya 28/04/2015 Cevapla

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.