Facebook Hesap Kapatma Resimli Anlatım

Facebook hesap kapatma işlemini resimli anlatım ile 3 adımda kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Facebook hesabının nasıl kapatıldığı ve eğer istenirse kapatma işleminin nasıl iptal edilebileceği resimli olarak anlatılmaktadır.
Bazı kullanıcılar, Facebook’a üye olduktan sonra çeşitli sebeplerle hesaplarını kapatmayı isteyebilmektedirler. Bazı hesaplar başka kullanıcılar tarafından ele geçirildiği için, bazı hesaplar ise kullanıcının artık Facebook’ta olmak istememesi sebebiyle kapatılmak istenebilmektedir.
Ne yazık ki, Facebook içerisinde Hesap Kapatma menüsü kolaylıkla ulaşılabilir durumda değildir. Bu sebeple, bu yazıda pratik olarak Facebook Hesap Kapatma sayfasına nasıl erişileceğini ve sonrasında ne yapılması gerektiği açıklanmaya çalışılmıştır.

Adım 1. Facebook Hesap Kapatma Sayfasını Açın

Hesabınız kapatmak için Hesap Kapatma Sayfası bağlantısına tıklayınız. Açılan ekranda aşağıdaki gibi bir görüntü ile karşılacaksınız.

facebook hesap kapatma giriş

Adım 2. Facebook Hesabınız ile Giriş Yapın

Açılan ekranda Facebook sizden devam etmek için giriş yapmanızı istemektedir. Burada e-posta veya telefon bilginiz ile şifrenizi girerek “Giriş Yap” butonuna basın. (Eğer şifreniz başkası tarafında ele geçirilmiş ise ve siz hesabınıza giremiyorsanız bu durumda hesabınız silemiz mümkün olmayacaktır. Bu durumda “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayarak şifrenizi yeniden belirleyin ve sonrasında 1. Adım’a dönerek hesabınıza giriş yapın.) Hesap bilgilerinizle başarılı bir şekilde giriş yapınca aşağıdaki gibi bir görüntü elde edeceksiniz.

facebook hesap kapatma onay ekranı

Adım 3. Hesap Kapatma İşlemine Onay Verin

Karşınıza çıkan ekranda ilk olarak “Hesabımı Sil” butonuna tıklamanız gerekecektir. Sonrasında açılan ekranda sizden işlemi devam ettirmek için birtakım veriler girmeniz istenecektir.

facebook hesap kapatma güvenlik

Bu ekranda yapmanız gereken şifrenizi ilk kutucuğa girmek ve resimdeki güvenlik harf ve rakamlarını ise ikinci kutucuğa girerek “Tamam” butonuna basmaktır.

Facebook Hesap Kapatma İşleminin Akıbeti

Hesap kapatma işlemine onay verdikten sonra bir uyarı ekranı karşınıza çıkacaktır. Bu uyarı ekranında hesabınızın dondurulduğu ve 14 gün sonra eğer siz tekrar giriş yapmazsanız hesabınızın ancak o zaman silineceği bilgisi yer almaktadır.

Facebook Hesap Kapatma İşlemini İptal Etmek İsterseniz

Hesap kapatma işlemine onay verdikten sonra 14 gün sürelik bir cayma hakkınız vardır. Eğer 14 gün içerisinde hesabınızı kapatma işlemini iptal etmek isterseniz hesabınıza tekrar giriş yapın. Giriş yaptığınızda aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkacaktır.

facebook hesap kapatma iptal ekranı

Bu ekranda “Silmeyi İptal Et” bağlantısına tıklayarak hesabınızı tekrar yarı aktif hale getirebilirsiniz.

facebook hesabını yeniden etkinleştir

Son olarak karşınıza çıkan ekranda “Hesabımı Yeniden Etkinleştir” butonuna tıklayarak silmiş olduğunuz hesabı tekrar etkinleştirme işlemini tamamlamış olursunuz.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.