Facebook Kapak Fotoğrafı Boyutu Ayarlama Programı

Facebook sayfanız veya profiliniz için kapak fotoğrafı yüklemek istiyorsunuz fakat boyutları nasıl ayarlayacağınızı bilemiyorsanız bu konuda size online olarak yardımcı olabilecek bir program mevcut.

Programın ismi Canva. Canva sitesine https://www.canva.com adresine giderek ulaşabilirsiniz. Facebook kapak fotoğrafı yapmak veya düzenlemek için sırasıyla aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Siteye gidince açılan sayfadan üye olun ve giriş yapın.
  2. Açılan sayfada üst kısımda yer alan seçeneklerden “Facebook Cover” seçin.
  3. Açılan sayfada otomatik olarak Facebok kapağı şablonu çıkacaktır. Buraya fotoğraf veya resim yükemek için sol menüden “UPLOADS” bağlantısına tıklayın ve istediğiniz resmi yükleyin.
  4. Yükleme tamamlandıktan sonra resim medya bölümünde belirecektir. Oradan alıp şablon üzerine sürükleyip bırakın. İstediğiniz pozisyonu elde ettikten sonra üst menüden “Download” butonuna basıp Facebook kapak boyutuyla resmi bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz ve sonra da Facebook’a yükleyebilirsiniz.

Facebook kapak fotoğrafı bıyutlarıyla ilgili detay bilgi için Facebook kapak fotoğrafı boyutu nasıl olmalıdır? yazısını okuyabilirsiniz.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.