Göbek Eriten Diyet ve Beslenme Önerileri

Göbek bölgenizde biriken yağları eritmek ve daha sağlıklı bir hayat tarzı yakalayabilmek istiyorsanız Göbek Eriten Diyet tam size göre. Esasında göbek eritmeye yönelik olarak uygulayacağınız planı ömür boyu da uygulayabilirsiniz.

göbek eriten diyet için önerilen yiyecekler

Göbek eriten diyet nasıl uygulanabilir?

Beslenme alışkanlıkları ve tüketilen gıdaların niteliğinde yapacağınız değişikliklerle göbek bölgenizdeki yağlardan kurtulmanız mümkün. Bu gıdalara ve alışkanlıklara yönelik tavsiyeler için aşağıdaki adımları ve önerileri uygulayabilirsiniz.

• Yemek yemeyi ihmal etmeyin

Yemek öğünlerinizi atlamayın. Aksi takdirde çok acıkırsınız, çok hızlı ve çok fazla yersiniz.

• Tam tahıllara yönelin

Tam tahıllı yiyecekler besin ve lif olarak daha zengindir. Bu sizin daha uzun süre tok hissetmenizi ve şeker seviyesinde ani iniş çıkışların önlenmesini sağlar. Böylece göbek bölgesinde yağ birikmesinin önüne geçmiş olursunuz.

• Aktif olun

Düzenli spor yapmasanız bile her gün ortalama 10,000 adım yürümeye özen gösterin. Tempolu yürüyüş pek çok uzman tarafından önerilen bir spor yöntemidir.

• Meyve ve sebze yemeyi artırın

Taze meyve ve sebzeler hem besin değerleri açısından hem de lifli yiyecekler olması açısından önemlidir. Hem hastalıklara karşı etkili olabilecek antioksidanlar içerirler hem de kalorileri düşüktür.

• İşlenmiş gıdalardan uzak durun

İşlenmiş gıdalar yani fabrikada suni işlem görmüş gıdalardan uzak durmaya çalışın. İşlenmiş karbonhidrat, trans yağ içeren gıdalar göbek bölgesinde yağların birikmesinin sebeplerinden biridir.

• Sağlıklı yağlardan günde en az bir kez tüketin

Doymamış yağlar ve Omega-3 yönünden zengin yağlar hem göbek bölgesindeki yağların azaltılmasında etkilidir. Bu yağlar ideal vücut kilosunun elde edilmesinde ve hastalıklara karşı korunmada etkilidir.

• Her gün 8-10 bardak su için

Hidrasyon (su dengesi) enerji seviyenizin yükselmesi, daha tok hissetmenizin sağlanması ve metabolizmanızın üst seviyede işlemesi yönünde faydalıdır. Su içmeyi kesinlikle ihmal etmeyin.

• Yeşil çay için

Her gün 1-2 fincan yeşil çay içmek sizin bağışıklığınızın güçlenmesi ve antioksidan besin ögelerinin elde edilmesi açısından faydalı olacaktır.

• Kaymaksız yoğurt tüketin

Kaymaksız yoğurt protein ve kalsiyum açısından zengindir ve göbek bölgesindeki yağların eritilmesinde etkili olduğu gözlemlenmiştir. Besleyici özelliğinin yanında daha uzun süre tok hissetmenizi sağlar.

• Ceviz tüketimi

Ceviz Omega-3 açısından oldukça zengindir. İçindeki protein ve lifler daha uzun süre tok hissetmenizi sağlayacaktır. Yalnız kalori açısından çok zengin olması sebebiyle fazla tüketilmesi önerilmemektedir.
Kaynak: www.dummies.com

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.