Göbek Eriten Hareketler ile Göbek Eritme

Türk erkekleri ve kadınlarının en çok şikayetçi olduğu konulardan birisi göbekte biriken fazla yağlardır. Göbek bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulmak için göbek eriten hareketleri uygulayabilir ve bu sayede göbek eritme için etkili bir çalışma yapabilirsiniz.

Resimlerle Göbek Eriten Hareketler

Göbek bölgesinde biriken yağlar eritmesi en zor olan yağlardır. Göbek bölgesindeki yağların eritilebilmesi karın kaslarının çalıştırılmasıyla mümkün olur ancak karın kaslarını aktif olarak çalıştırmak oldukça zordur. Bu bölge için karın kaslarını çalıştıran hareketlere bakarak göbek eritme hareketlerine ilişkin neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

1. Mekik Çekmek

mekik

Bilinen en etkili göbek eritme hareketlerinden biridir. Zorluk derecesi ise biraz yüksektir. Bu hareketi yapabilmek için sırtüstü düz bir zemine uzanın, elleriniz başınızın altına koyun ve sırtınız düz kalacak şekilde öne doğru kendiniz çekmeye çalışın. Bu hareketi yaparken mümkün olduğunca karın kaslarınızı çalıştırmaya gayret etmelisiniz. 10luk set halinde bu hareketi 3 set olarak tekrar edin.

2. Yarım Dönüşlü Mekik

yarım dönüşlü mekik

Temel mekik hareketini hallettikten sonra hareketi daha geliştirerek yarım dönüş ekleyebilirsiniz. Bu sefer ayaklarınız yerde olmalı ve elleriniz başınızın arkasında kendinizi yukarı çekerken sırayla sola ve sağa yarım dönüşler uygulayın.

3. Yan Mekik

yan mekik

Yan mekik hareketi yarım dönüşlü mekiğe benzer bir harekettir. Burada ayaklar yerde olmalı ve elleriniz başınızın arkasında sırayla sola ve sağa olmak üzere yarım dönüşler uygularken ters ayağınızı karnınıza doğru çekmelisiniz. Bu harekette ayaklar yerde olduğunda yapılması zor göbek eriten hareketlerden biridir.

4. Çapraz Bacak Mekiği

capraz bacak mekiği

Çapraz bacak mekik hareketinde ayaklarınız havada olacak şekilde çapraz olarak tutun ve klasik mekik hareketini uygulayın. Ellerinizi arkada kendinizi yukarı doğru çekerken çapraz olarak tuttuğunuz ayaklarınızı da karnınıza doğru çekmelisiniz.

5. Bisiklet Hareketi

bisiklet hareketi

Göbek eriten hareketler içerisinde etkisi yüksek olan göbek eritme için en çok efor sarf ettiren hareketlerden biridir. Bisiklet hareketi için ayaklar 90 derecelik açı yapacak şekilde havada olmalı. Elleriniz başınızın arkasında sırayla sola ve sağa olmak üzere yarım dönüşler uygularken ters ayağınızı karnınıza doğru çekmelisiniz. Burada ayaklar havada olduğundan yapılması nispeten kolay olan bir göbek eriten harekettir.

Diyet ile Göbek Eritme

Göbek eritme konusunda düzenli egzersiz yaparak ve hareketler uygulayarak kayda değer bir gelişim sağlayabilirsiniz. Yeme-içme düzeninizi de göbek eriten hareketlere paralel olacak şekilde ayarlayabilirseniz süreçte elde edeceğiniz başarı oranı artacaktır. Göbek eritme konusunda yeme-içme düzeninde nasıl bir yol izleyebileceğiniz hakkında fikir edinmek için Göbek Eritmeye Yardımcı Yiyecekler ve Göbek Eriten Diyet yazılarını okuyabilirsiniz.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.