"Hey there! I am using WhatsApp" Türkçesi

Whatsapp kullanmaya yeni başlayanlar için durum alanında otomatik olarak “Hey there! I am using WhatsApp” ifadesi çıkar. Whatsapp durum bölümü sizin içinde bulunduğunuz veya hissettiğiniz durumlarla alakalı olarak kısa bir ifadenin yer aldığı bölümdür. Whatsapp içinde yer alan kontak listesinden arkadaşlarınıza baktığınız zaman farklı durum yazıları görebilirsiniz ve “Hey there! I am using WhatsApp” ifadesi de bunlardan bir tanesidir.

“Hey there! I am using WhatsApp” ifadesi genellikle uygulamayı yeni kullanmaya başlayanlarda, durumunu değiştirmeyi bilmeyenlerde veya durum değiştirme konusunu ihmal etmiş kişilerde görülür. İngilizce bilenler bu ifadenin ne manaya geldiğini anlarlar ancak İngilizce bilmeyenler için bu ifadenin Türkçesi büyük bir merak uyandırır çünkü varsayılan durum olduğundan kontak listesinde farklı kişilerde bu yazıyı görebilirsiniz.

“Hey there! I am using WhatsApp” Durumunun Türkçe Karşılığı

“Hey there! I am using WhatsApp” ifadesinin Türkçesi “Selam! Ben WhatsApp kullanıyorum” şeklindedir. “Hey there” ifadesi günlük konuşma dilinde “merhaba” ve “selam” anlamına gelir ve samimi bir selamlaşma ifadesidir. Bir nevi bizdeki “naber” ifadesine benzer. “I am using WhatsApp” ifadesi ise tam karşılık olarak “Ben WhatsApp kullanıyorum” demektir.

WhatsApp durumunu nasıl değiştirebilirim?

Whatsapp durumları hakkında detay bilgi edinmek ve çeşitli Whatsapp durumlarını görmek için WhatsApp Durumları için Komik ve Yaratıcı Sözler ve WhatsApp Durumları İçin Kullanılabilecek Durum Sözleri yazılarını okuyabilirsiniz.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.