İngilizce Öğrenin, İngilizcenizi Geliştirin !

İngilizce’nin hayatımızda ne kadar yer aldığı ve her geçen gün ne kadar önem kazandığı herkesin malumu. Okul hayatında, iş hayatında, günlük hayatımızda İngilizce artık bir zorunluluk haline geldi. İnternetin de yagınlaşması ile global yegane dil olan İngilizce’nin kullanım alanı genişlemekte ve gitgide daha çok büyüyen iletişim dünyasında kişiler için vazgeçilmez bir araç haline gelmektedir.
Türkiye’de İngilizce eğitimi yeni düzenlemeyle artık ilkokul seviyesinde öğretilmeye başlanacak. Ülkemizin dünya ile olan entegrasyonunu artırmak için ikinci bir dil edinmek ve bunu rahatlıkla kullanabiliyor olmak çok önemli. Eski bir deyim olan “Bir lisan, bir insan” sözü ikinci bir dil bilmenin faydalarını en güzel şekilde özetlemektedir.

ingilizce-ogrenmeye-basla

Sıradan Eğitim Metodlarının Dışına Çıkın

Dil öğrenmek şüphesiz sancılı ve emek isteyen bir süreçtir. Ancak teknolojinin ve multi-medya kullanımının artmasıyla artık daha kolay ve etkili bir şekilde dil öğrenmek mümkün. Genel olarak İngilizce gibi bir yabancı dil öğrenirken yazarak ve okuyarak öğreniriz. Bu metod ile maalesef dil öğrenmenin en önemli parçalarından biri olan “konuşma” kısmı eksik kalmaktadır.Fakat İngilizce eğitim konusunda yıllar boyunca deneyim sahibi olmuş okullar bu sorunu giderecek bir çözüm bulmuşlar. Bu çözümde kelime telaffuzları ve cümleler sesli olarak mp3 formatında CD üzerine kayıt ediliyor ve bir set olarak dil öğrenen kişiye sunuluyor. Bu sayede öğrencinin edilgen yapıdan etken yapıya geçmesi sağlanarak dil öğrenmenin en önemli parçalarından birisi doldurulmuş oluyor.

Önemli Bir Sorun: Cümle Yapıları

Peki ya cümle yapıları ? İngilizce ve Türkçe’de cümle yapıları farklıdır. Bu da İngilizce’yi yeni öğrenenler için zorlu bir süreç oluşturmaktadır. Örneğin Türkçe’de “Ben eve gidiyorum.” derken İngilizce’de “I go home.” yani “Ben gidiyorum eve.” denir. İngilizce’nin dilbilgisi kuralları da lisan öğrenirken aşılması gereken bir engel olarak durur.

CTT Tekniğiyle Tanışın

CTT yani Renkli Tercüme Tekniği ile Türkçe ve İngilizce arasındaki farklı dilbilgisi yapısına bir çözüm bulunmuş. CTT tekniği sayesinde İngilizce cümleler, Türkçe kadar kolay bir hale getiriliyor. Önce İngilizce cümleler, kelime kelime ve ek ek renklendiriliyor. Daha sonra yine aynı şekilde Türkçe karşılığı veriliyor.

Kapsamlı ve Yenilikçi Bir İngilizce Seti

İngilizceyi modern bir yaklaşımla, daha rahat anlayarak ve sesli bir biçimde pratik yaparak etkin bir şekilde öğrenmek istiyorsanız sesli Turbo İngilizce Kitaplarına mutlaka göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü Turbo İngilizce Kitapları sürekli sesli çalışmanızı sağlıyor. Turbo İngilizce Kitaplarında geçen her bir kelime ve cümleyi 2 aşamada 10 defa duyup, 10 defa sesli şekilde tekrar edeceksiniz.

“Hafızama güvenmiyorum, ben yapamam.” Diyorsanız…

Sesli Turbo İngilizce Kitapları hafızasına güvenmeyenlere de yardımcı olur. İngilizce öğrenmek isteyen, fakat bu konuda kendisine az güvenen kişiler, hafızalarının zayıf olduğunu düşünürler. Zayıf hafızanın üstesinden gelmenin tek çaresi, bol bol tekrar yapmaktır. CTT destekli Sesli Turbo İngilizce Kitapları, zaten baştan sona sesli tekrar mantığı üzerine inşa edilmiştir.

“Zamanım yok, çalışamam.” Diyorsanız…

Sesli Turbo İngilizce Kitapları ile çalışanlar minimum zamanda maksimum sayıda kelime ve cümleyi sesli tekrarlamış olurlar. Şunu sakın aklınızdan çıkarmayın. Sesli tekrar bir dili konuşabilmenin en vazgeçilmez unsurudur. Ağzını oynatmadan, roman okur gibi ya da film izler gibi yabancı dili takip eden bir kişinin konuşma yeteneği kazanması imkansızdır. Bu yüzden Turbo İngilizce Programı tüm kelime ve cümleleri size sesli şekilde tekrarlattırır.

“Cümle kurmakta zorlanıyorum çünkü kelime bilmiyorum.” Diyorsanız…

Ayrıca CTT destekli Turbo İngilizce Kitapları sayesinde inanılmaz derecede kolay ve hızlı bir çalışma metoduna sahip olacaksınız. 120 saat sonunda 1500 kelimenin her birini 2 aşamada 10 defa, ayrıca CTT sayesinde anladığınız 3500 farklı cümlenin her birini yine 2 aşamada 10 defa duyup, 10 defa sesli tekrarlayacaksınız. Böylece 120 saat sonunda 3500 çarpı 10 eşittir 35.000 İngilizce cümleyi hem duymuş hem de söylemiş olacaksınız. İşte bu sesli olarak söylediğiniz 35.000 İngilizce cümle, dilinizin çözülmesini sağlayacak ve pratik yeteneği kazanmış olacaksınız.
turbo-ingilizce

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.