Kafa Topu Oyunu Oyna (MEB Oyun)

kafa topuKafa Topu oyunu Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kurumuna bağlı Hatice Salih Ortaokulu tarafından hazırlanmış olan Eğitsel Oyunlar sayfasında yer alan bir oyundur. Bu sayfada oyun “Golcü Kafalar” şeklinde isimlendirilmiştir. Keyifli ve heyecanlı olan Kafa Topu oyununda rakip kaleye kafayla gol atmaya çalışıyorsunuz. Bu oyunda rakipler çok güçlü, bu yüzden dikkati elden bırakmadan son derece rekabetçi bir oyun oynamak gerekiyor. İnternet üzerindeki popüler oyunlardan birisi olan Kafa Topu oyununu oynamak için oyunun yüklenmesi bekleyin ve Play tuşuna basın.

Kafa Topu oyunu nasıl oynanır?

Kafa Topu oyununda amaç rakibinize daha fazla gol atmaktır. Rakibine 7 gol atan maçı kazanır. Eğer belirli bir sürede rakiplerden biri 7 gol atamazsa daha çok gol atan taraf maçı kazanır. Oyunu tek kişilik veya iki kişilik olarak oynayabilirsiniz. Oyunda 10 adet rakibiniz var ve bir rakibi yenince diğer rakibe geçebiliyorsunuz.

Kafa Topu Oyununda Rakip Oyuncular

Oyun içerisinde 10 adet rakip aslında futbolun eski ve günümüzdeki ünlü isimleri. Ancak, telif hakları sebebiyle bu ünlü futbolcuların gerçek isimleri kullanılmamış. Sırasıyla bu rakiplerin oyundaki isimleri ve gerçek isimleri şöyle sıralanabilir.

  1. Wine Runey -> Wayne Rooney
  2. Rude Gullsnest -> Ruud Gullit
  3. Cristiano Rollover -> Cristiano Ronaldo
  4. Zizu Top -> Zinedine Zidane
  5. Michel Latiny -> Michel Platini
  6. Ronald O -> Ronaldo Luís Nazário de Lima
  7. Roberto Badgero -> Roberto Baggio
  8. Eric Canteena -> Eric Cantona
  9. Mary Donne -> Diego Maradona
  10. Peely -> Pele

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.