kalite yönergelerimedulamedula.com web sitesinin birincil amacı ziyaretçilerine kaliteli içerik sunmaktır. Sitenin “kaliteli içerik” tanımı, kullanıcıların internette aramakta olduğu bir bilgiyi; yazı, bağlantı, resim, video, flash vb. formatlar ile karşılayabilen ve internet ortamındaki toplam faydayı artırabilen içeriktir. Site temel olarak eczane ve optik sektörüne yönelik hazırlanmış olsa da zaman içerisinde sağlık ve eğitim başta olmak üzere pek çok kategoride içerik sunarak daha çok ziyaretçiye hitabeden bir yapı kazanmıştır. Sunmakta olduğu içeriği zaman içerisinde daha da zenginleştirerek genişlemesini devam ettirmeyi hedeflemektedir.

İçerik Kalite Standarları

medulamedula.com sitesinin içerik kalite standartları aşağıda sıralanmış olup site içeriğini oluşturan yazı ve sayfalarda bu ilkelere uyulmaya özen gösterilmektedir.

  1. İstisnasız her site içeriğinde ziyaretçi memnuniyeti esastır.
  2. İçerik oluşturulurken imla kuralları, dilbilgisi kuralları ve yazım kurallarına uyulmaktadır.
  3. İçerik bünyesinde en az bir resim, video veya flash vb. görsel unsur bulundurulmaya özen gösterilmektedir.
  4. Cümle yapıları ve paragraf uzunlukları okuyucunun rahatsız olmayacağı ve anlayabileceği şekilde düzenlenmektedir.
  5. Site yazarları dışındaki içerik sağlayıcılarının yazıları editör gözetiminden geçmekte ve gerekli görülmesi durumunda editoryal ekleme/çıkarma yapılmaktadır.
  6. Yazılarda arama motorlarında görünebilme amacı da gözetilmekte ve buna göre anahtar kelime optimizasyonu yapılabilmektedir.