Kilo Vermeye Yardımcı Yeşillikler

Kilo verme sürecinde size yardımcı olacak yeşillikler ve bu yeşilliklerin besin özelliklerini öğrenebilirsiniz. Kilo verme sürecinde maydanoz, dereotu, roka, nane ve tere gibi yeşilliklerin diyette bulundurulması uzmanlar tarafından önerilmektedir.
mutlu kadın ve salata
MAYDANOZ: “Bilinen en kuvvetli ödem sökücü sebze hangisidir?” deseler, herhalde birinciliği maydanoz alırdı. C vitamini açısından ayrıca çok zengindir. E ve K vitaminleri içeriği ile de hücreleri gençleştirici özelliği vardır. Bağırsak dostudur. Çok fazla ödem problemi yaşıyorsanız maydanozun idrar sökücü özelliğinden faydalanmanız gerekir. Maydanozun suyunu değil, kendisini yemeye özen gösterin. Özellikle sabahları kahvaltıda yarım bağ, bol limonlu yerseniz daha kolay zayıfladığınızı görürsünüz.
DEREOTU: Dereotunun iştah kesici özelliği vardır. İçinde gençlik ve bağışıklık için çok önemli olan C ve E vitaminleri yüksek miktarda mevcuttur. Bütün salatalarınızda, sebze yemeklerinizde ve çorbalarınızda kullanabilirsiniz. Zayıflama sürecinde iştah kontrolünüz için yoğurtlu tariflerinizde de mutlaka kullanın.
ROKA: Roka içerdiği esanslar ile çok güzel doygunluk sağlıyor. Su oranı oldukça yüksek olduğu için dolaşımı dengeliyor ve idrar yapımını kolaylaştırıyor. Maydonoz gibi vücuttaki ödemi şişkinliği indirmeyi kolaylaştırıyor. Kış aylarında domates ve salatalığın yerine gönül rahatlığı ile roka salatasını koyun. Hatta bazı öğünlerde lor peyniri ve narla birleştirip tek bir yiyecek olarak bile seçebilirsiniz.
NANE: Mide ve bağırsağımızın en dost sebzesi nanedir. Sindirimi kolaylaştırır. Güzel kokusu ile ferahlık verir. Ağız içi temizleme özelliği vardır, bakteriye ve mikroba karşı savaş açar. Kurusunun çayı, soğuk algınlığına çok iyi gelir. Ara öğünde 1 bardak yoğurda veya ayrana ince ince doğrayıp atarsanız uzun süre tok kalabilirsiniz.
TERE: Tere hafif acımsı tadı ile sofralarınıza çeşit katabilir. Sadece kendisini limon sıkıp yiyebileceğiniz gibi salatalarınızda da kullanabilirsiniz. Tereli salatalarınızı cevizle de ayrı bir lezzete büründürebilirsiniz. Ancak bir kişiye üç bütün cevizden fazlasını koymamanızda fayda vardır.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.