MEB'in Engellemediği Oyunlar

MEB'in Engellemediği OyunlarMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hatice Salih Ortaokulu “Eğitsel Oyunlar” sayfasında yer alan ve bu sayede MEB’in engellemediği oyunlar içerisinde yer alan oyunlardan sizin için seçtiklerimizi bu yazıda oynayabilirsiniz. Oyunları oynamak için yüklenmesini bekleyin ve dilediğiniz kadar oynayın. İsterseniz bir oyunu bitirip diğerine geçin isterseniz de hepsinden biraz biraz oynayın.

MEB’in Engellemediği Oyunlar İçinden Seçmeler

Eğitsel Oyunlar sayfası vasıtasıyla öğrenci ve diğer ziyaretçilere sunulan oyunlar içerisinden sizin için seçtiklerimizi aşağıda bulabilirsiniz. Sizin için seçtiğimiz oyunlar sırasıyla Satranç Oyunu, Şehir Bulmaca Oyunu, Bilgi Yarışması Oyunu ve Dağ Arabası Oyunu şeklinde olup
sizin için seçmiş olduğumuz ve MEB’in yasaklamadığı oyunlar ile ilgili detay bilgi için oyun isimlerine tıklayıp oyunun kendi yazısına da bakabilirsiniz. Oyunlar en iyi Google Chrome tarayıcısında oynanmaktadır.

1. Satranç Oyunu

Oyuna başlamak için bağlantılardan birisine tıklamanız gerekiyor. Zihinsel ve stratejik gelişim için tavsiye edilen bir oyundur.

2. Şehir Bulmaca Oyunu

Türkiye’nin şehirlerini oyun oynayarak öğrenebilirsiniz.

3. Bilgi Yarışması Oyunu

Kim Milyoner Olmak İster yarışması benzeri bir oyun.

4. Dağ Arabası Oyunu

Dağlık arazide araba sürerek dikkat ve kontrol kabiliyetinizi geliştirin. Oyunun sesini kapatmak için Play tuşuna basın ve sonra sol üst tarafta yer alan hoparlör simgesine tıklayın.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.