Ne Zaman Emekli Olabilirim SMS Hizmeti

Ne Zaman Emekli Olabilirim SMS Hizmeti Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından sunulan bir kısa mesaj servisidir. Bu servis sayesinde ne zaman emekli olabileceğinizi servis ücreti karşılığında öğrenebilme imkanınız bulunmaktadır.

Hizmetten Nasıl Faydalanılır?

Ne Zaman Emekli Olabilirim SMS Hizmeti’nden faydalanabilmek için aşağıdaki görsele bakabilirsiniz. Görselde de belirtildiği üzere öncelikle cep telefonunuzun kısa mesaj yazma ekranına N yazmanız gerekiyor. Sonrasında boşluk bırakıp T.C. Kimlik Numaranızı yazmanız gerekiyor. İşe giriş tarihiniz GG.AA.YYYY formatında yazıp yine boşluk bırakarak 4A, 4B veya 4C hizmet kapsamından birini yazdıktan sonra mesajı 5502’ye göndermeniz gerekiyor.

Gelen Cevapta Hangi Bilgiler Yer Alıyor?

SMS gönderiminden kısa bir süre sonra cevap geliyor. Cevapta kaç yaşında emekli olabileceğiniz, emekli olmak için kaç gün prim ödemeniz gerektiği ve kaç yıl sigortalı olmanız gerektiği bilgileri yer alıyor.
Ne Zaman Emekli Olabilirim SMS Hizmeti’ni anlatan görsele bakarak kolayca mesajınızı hazırlayabilir ve hemen istediğiniz bilgiye SMS yoluyla ulaşabilirsiniz.

Ne Zaman Emekli Olabilirim SMS Hizmet Bedeli Ne Kadar?

Hizmet bedeli 1 TL olarak faturanıza yansıyacaktır.

ne zaman emekli olabilirim sms hizmeti açıklama

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.