Okulistik ve 2. Sınıf Programı

“Okulistik” internet üzerinden ilkokul ve ortaokul öğrencileri için hazırlanmış bir eğitim ve öğretim portalı. Türkiye’de birçok okulun üye olduğu bu sistem Milli Eğitim Bakanlığı öğretim programına tam uyumlu olarak işlemekte. 2. sınıf paketi de Okulistik’te MEB programına tam uyumlu olarak yer almakta; Türkçe, Matematik, Hayat Bilgisi ve İngilizce derslerinde her konu için bir interaktif konu anlatımı yer alıyor. Animasyonlarla ve eğlenceli etkinliklerle desteklenen 2. sınıf konuları öğrencilere zevkli ve kolay anlaşılır bir biçimde sunuluyor, sıkılmadan öğrenmeleri, öğrendiklerini pekiştirmeleri sağlanıyor. Konuyu ne kadar öğrendiğini hemen ölçen ve değerlendiren etkinlikler anında başarıyı tespit etmeye yarıyor. Basılabilir ödev kâğıtları ise çocukların konuyu kavrama düzeylerini ve yorumlama becerilerini geliştiriyor. Tüm konuları içeren konu testleri ile sınava en iyi şekilde hazırlanmaları hedefleniyor ve ayrıntılı olarak başarı düzeyleri ölçülüyor.
okulistik1
2.sınıf öğrencilerine toplam 6 hazırlık sınavı ve 6 online değerlendirme sınavı uygulanarak şube, okul, ilçe, il ve Türkiye genelinde değerlendirilmeleri ve bütünün içindeki yerlerini görmeleri sağlanıyor.

Ayrıca Okulistik bireysel üyelik de kabul ediyor. Eğer Okulistik üyesi bir öğrencinin velisiyseniz siz de ücretsiz olarak üye olabiliyorsunuz. Böylece çocuğunuzun derslerdeki katılımını ve başarısını takip edebiliyorsunuz. Apple Market ya da Google Play’den Okulistik veli uygulamasını indirip netten, cepten ya da tabletten çocuğunuzun bilgilerine kolayca ulaşabiliyorsunuz.
okulistik2
Öğretmenler de Okulistik’e ücretsiz üye olabiliyorlar. En iyi ders işleme, ölçme değerlendirme ve öğrencilerin gelişimini takip etme araçlarıyla donatılmış olan Okulistik öğretmenlerin işlerini de kolaylaştırıyor. Her konuyla ilgili birçok eğitim içeriği (etkileşimli konu anlatımları, videolu konu anlatımları, soru çözümlü videolar, elektronik kitaplar vs.) sayesinde derslerini zenginleştirme olanağı buluyorlar, öğrencilerini takip ederek eksikliklerini kolayca görebiliyorlar. Ülke genelinde uygulanan online sınavlarla kendi sınıflarının seviyesini ölçebiliyorlar. Gelen analiz raporlarıyla hem sınıfın hem de tek tek her öğrencinin eksiklerini belirleyebiliyorlar.
okulistik3
Uygulama, öğrencilere gerektiğinde özel öğretmen, gerektiğinde yardımcı kitap, gerektiğinde ders tekrarı, gerektiğinde de soru çözümleri sunarak başarılarını arttırıyor. Okulistik’in 3 milyon öğrenci arasında yapılan araştırmaya göre %51 oranında başarı artışı sağladığı belirtiliyor.

1 Yorum

  1. abdullah 12 Ocak 2017 Cevapla

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.