Özel Seçim MEB Oyun Kürasyonu

MEB Oyun, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Hatice Salih Ortaokulu’nun internet sitesindeki Eğitsel Oyunlar sayfasında yer alan oyunlar için kullanılan bir terimdir. Bu terim oyunlara ulaşmak isteyen öğrenciler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yazıda en çok sevilen MEB oyunlarını bir kürasyon çalışması ile bir araya getirmiş bulunmaktayız. Öğrenciler ve MEB Oyun severler tarafından en çok tercih edilen oyunları popülarite sırasına göre aşağıdan görebilir ve bu oyunları aynı sayfa içinde oynayabilirsiniz.

MEB Oyun Severlerin En Çok Oynadığı 5 Oyun

Yaptığımız ölçümler ve sizlerden gelen yorumlara göre en çok sevilen 5 MEB oyununu belirlemeye çalıştık. Buna göre elde ettiğimiz sıralama aşağıdaki gibi oldu.

1. Dağ Arabası Oyunu

Dağ Arabası oyununda zorlu arazi koşullarında arabanızla seviye geçmeye ve mümkün olduğunca çok puan toplamaya çalışıyorsunuz. Oyunla ilgili detay bilgi için Dağ Arabası Oyunu Oyna (MEB Oyun) yazısını okuyabilirsiniz.

2. Kafa Topu Oyunu

Kafa Topu oyununda zorlu rakiplere karşı kafa golleri atarak galip gelmeye çalışıyorsunuz. Oyunda rakipler çok kuvvetli ve sıkı bir mücadele sizi bekliyor. Oyunla ilgili detay bilgi için Kafa Topu Oyunu Oyna (MEB Oyun) yazısını okuyabilirsiniz.

3. Şehir Bulmaca Oyunu

Şehir Bulmaca oyununda ülkemizin şehirlerini bilmeye çalışıyorsunuz. Oyun ile hem eğlenceli zaman geçirmek ve hem de ülkemizin şehirlerinin haritadaki yerlerini öğrenmek mümkün. Oyunla ilgili detay bilgi için Şehir Bulmaca Oyunu Oyna (MEB Oyun) yazısını okuyabilirsiniz.

4. Zirveye Uçuş Oyunu

Zirveye Uçuş oyununda sevgilisine ulaşmaya çalışan bir kahramana yardım etmeye çalışıyorsunuz. Genç adam Paris Eyfel Kulesi’ne tırmanarak sevgilisine ulaşıp ondan öpücük almak istiyor. Oyunla ilgili detay bilgi için Zirveye Uçuş Oyunu Oyna (MEB Oyun) yazısını okuyabilirsiniz.

5. Bilgi Yarışması Oyunu

Bilgi Yarışması oyununda farklı sorulara doğru yanıtı vererek puanlar kazanmaya ve gittikçe artan para ödülünü kazanmaya çalışıyorsunuz. Farklı joker seçeneklerine başvurarak cevabından emin olmadığınız sorularda soruyu geçme şansınızı artırabilirsiniz. Oyunla ilgili detay bilgi için Bilgi Yarışması Oyunu Oyna (MEB Oyun) yazısını okuyabilirsiniz.

1 Yorum

  1. aycan başaran 22/03/2015 Cevapla

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.