SGK e-Borcu Yoktur Giriş ve Genel Bilgiler

SGK e-Borcu Yoktur hizmeti Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sunulan bir online hizmettir. Sisteme giriş yapmak için aşağıdaki resme veya resmin altındaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

sgk e-borcu yoktur giriş ve genel bilgiler

Sisteme Giriş

Sistemin Amacı

e-Borcu Yoktur hizmetinin temel amacı internet üzerinden SGK borcunuzun bulunmadığına dair sorgu yapabilmenizi sağlamak veya varsa borcunuzu görmenizi sağlamaktır.

SGK e-Borcu Yoktur Ne İçin Gerekli ?

SGK e-Borcu Yoktur yazısına pek çok farklı durumda ihtiyaç duyulabilir. Örneğin bir ihaleye girerken ihale şartlarından birisi SGK borcunun olmaması ise SGK e-Borcu Yoktur yazısına ihtiyaç duyabilirsiniz veya bir teşvikten yararlanabilmek için de bu yazıya ihtiyaç duyabilirsiniz. Burada esas olan kuruma borcunuzun olmamasıdır. Bu yüzden bu ekranı kontrol etmeli ve varsa borçlarınızı sıfırlamalısınız.

Aktivasyon İçin Ne Gerekiyor ?

SGK e-Borcu Yoktur aktivasyonunu yaptırmak isteyen gerçek veya tüzel kişi iseniz bulunduğunuz yerdeki Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne müracaat etmeniz gerekiyor.

Sisteme Nasıl Giriş Yapılıyor ?

Sisteme giriş yapabilmek için SGK tarafından size verilen işyeri numarasını biliyor olmanız lazım. Kullanıcı adı olarak bu kısmı doldurun. Sonrasında sistem şifresi ve işyeri şifresini girin. En son adım olarak da güvenlik anahtarında belirtilen rakamları girerek Giriş butonuna basın. Eğer girdiğiz veriler doğruysa sisteme giriş yapabileceksiniz.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.