Şifresiz SSK Sorgulama (Sicil No ve Hizmet Dökümü)

E-Devlet şifresine ihtiyaç duymadan şifresiz olarak SSK sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığını bu yazıda öğrenebilirsiniz. Sorgulama hizmeti Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet servisi olan E-SGM üzerinden yapılabilmektedir. Hizmet ekranına ulaşmak için aşağıdaki resme veya resmin altındaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.
sgk

E-SGM Giriş

Şifresiz SSK Sicil No Sorgulama

E-SGM ekranına ulaştığınızda sisteme giriş yapabilmek için bazı kimlik bilgilerini girmeniz gerekmektedir.
e-sgm kişi bilgisi giriş
Bu bilgiler sırasıyla;

  1. T.C. Kimlik Numarası
  2. Nüfusa Kayıtlı Olunan İl
  3. Nüfus Kağıdındaki Doğum Yılı
  4. Nüfus Kağıdının Arkasında Yazan Cilt No

şeklindedir. Bu bilgilere ek olarak güvenlik alanına aşağıda beliren harf ve sayılardan oluşan güvenlik kodunu girmelisiniz.
Tüm bilgilerin doğru ve eksiksiz girilmesi sonucunda E-SGM anasayfasına girmiş olursunuz. SSK Sicil No bilgisine ulaşmak için sayfanın üst kısmında yer alan “TESCİL” bağlantısına tıklayın ve bağlı olduğunuz sınıfı (4A, 4B veya 4C) seçin.
e-sgm tescil kaydı
Açılan ekranda sol tarafta SSK sicil no kaydını görebilirsiniz.

Şifresiz SSK Hizmet Dökümü Alma

E-SGM hizmeti ile şifresiz olarak ayrıca hizmet dökümü de alabilirsiniz. Bunun için anasayfada veya başka bir sayfada iken ekranın sağ üst bölümünde yer alan “HİZMET” bağlantısına tıklayın ve bağlı olduğunuz sınıfı (4A veya 4B) seçin.
e-sgm hizmet bilgisi giriş
Seçimi yaptıktan sonra mevcut tarihe kadar veya geçmiş aya kadar olan hizmet dökümünü, toplam sigortalı gün sayısını ve toplam sigorta prim miktarını gözlemleyebilirsiniz.
Eğer ekranda yer alan hizmet dökümünü yazdırmak istiyorsanız ekranın sağ üst bölümünde yer alan PDF bağlantısına tıklayabilir ve açılan hizmet dökümünü yazıcı kullanarak kağıda yazdırabilirsiniz.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.