Twitter Kaydol sayfası nasıl doldurulur?

Twitter bugün sosyal medya deyince aklımıza gelen ilk sitelerden birisidir. Twitter üzerinden 140 karakterli mesajlar gönderebilir ve isterseniz fotoğraf da paylaşabilirsiniz. Twitter’da mesajlarını görmek istediğiniz kişileri takip edebilirsiniz ve benzer şekilde sizin mesajlarınızı görmek isteyenler de sizi takip edebilir. Eğer bir kişi başkasını takip etmeye başlarsa bu durumda takip edilen kullanıcı bir takipçi kazanmış olur.

Twitter’a nasıl kaydolurum?

Twitter kaydı oldukça basittir. Bunun için Twitter Yeni Kayıt sayfasına gitmeniz gerekir. Sayfaya gittiğinizde aşağıdaki gibi bir form ile karşılaşırsınız.
twitter kaydol formu
Formu doldururken aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekir.

  1. Ad ve soyadı bölümüne gerçek ad ve soyadınızı yazmalısınız. Kaydolduktan sonra ad ve soyadınız arama sonuçlarında çıkacaktır. Bu sayede, arkadaşlarınızın ve sizle bağlantı kurmak isteyenlerin size ulaşması ve sizi bulması kolaylaşacaktır.
  2. E-posta adresi kısmına girmek üzere geçerli bir e-posta adresi giriniz. Eğer bir e-posta adresiniz yoksa Hotmail, Gmail veya Yahoo Mail vasıtasıyla ücretsiz olarak bir mail adresi edinebilirsiniz. Twitter hesabınızı aktive etmek ve Twitter bildirimlerini almak için geçerli bir mail adresi girilmesi gereklidir. Yeni bir e-posta hesabı alma konusunda daha ayrıntılı bilgi için Yeni e-Posta Hesabı Kurma Resimli Anlatım yazısına göz atabilirsiniz.
  3. Bir şifre oluştur alanına tahmin edilmesi kolay olmayan bir şifre giriniz. Doğum tarihi, 000000, 0123456, aaaaaa, abcdef gibi şifreler güvenli değildir ve hesabınızın kolayca ele geçirilmesine neden olur. Güvenli şifreler yaratmak istiyorsanız şifrenizde büyük harfler, küçük harfler, rakamlar ve semboller kullanın.
  4. Kullanıcı adını seç alanında Twitter içinde görülecek olan kullanıcı adını oluşturmalısınız. Kullanıcı adını seçerken daha önce alınmış bir kullanıcı adı seçerseniz kayıt sayfasında “Bu kullanıcı adı zaten alınmış!” uyarısı çıkacaktır. Bu durumda farklı bir kullanıcı adı seçmelisiniz. Bunun için alt kısımda Twitter farklı kullanıcı adı önerileri de sunmaktadır, isterseniz bu önerilerden de faydalanabilirsiniz. Kullanıcı adında yalnızca harf ve rakamlar kullanılabilir ancak harfleri kulanırken Türkçe karakter kullanamıyoruz. Eğer Türkçe karakter kulanırsanız “Geçersiz kullanıcı adı! Kullanıcı adı yalnızca harf ve rakamdan oluşur ve tümü rakamdan olamaz.” hatası alırsınız. Aynı şekilde #@-*+&$ gibi sembol işaretleri kullanırsanız da yine aynı hatayı alırsınız. Kullanıcı adı seçerken akılda kalması ve yazması kolay bir kullanıcı adı seçmeniz faydalı olacaktır.

Twitter’a yeni kayıtla ilgili olarak detaylı bilgi için Twitter’a Kaydol Sayfası ile Twitter Hesabı Açma yazısını da okuyabilirsiniz.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.