Video Pazarlamanın Gelişen Etkisi

Video pazarlama, gelişen teknoloji ile birlikte internet devlerinin sosyal entegrasyonu ve yatırımları sayesinde pazarlama dünyasının yıldızı konumuna gelmiş bulunmaktadır. Tüm büyük firmaların, müşterilerine ulaşmak, onlarla aralarında bağ kurmak ve onları ödeme yapan müşterilere dönüştürmek için kullandıkları pazarlama planlarında önemli yer etmiş durumdadır.

Videolar gerçekten etkili mi?

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, bir e-mail’in konu kısmında “Video” kelimesinin kullanılması, açılma ihtimalini %19 arttırırken, tıklanma oranlarını %65 arttırıyor ve aboneliği iptal etme oranını %26 düşürüyor. Twitter’da videolar, fotoğraflar ile birlikte en çok retweet’i alan içerik konumunda.

2017 için bazı istatistikler videoların hayatımızdaki yeri ve gelişimini anlamak için etkili rakamlar içeriyor. Yapılan ölçümlere göre:

  • Her gün Facebook üzerinden 500 milyon insan video seyrediyor.
  • Youtube’un bir milyarı aşkın kullanıcısı var ve bu adet toplam internet kullanıcılarının üçte birini oluşturuyor.
  • İnsanların %45’i haftada bir saatten fazla Facebook ya da Youtube videolarını izliyor.
  • 18-49 yaş arasındaki her 10 kişiden 8’i ortalama bir ay süreyle Youtube videolarını izliyor.
  • İnsanlar video içeren sayfalarda video olmayanlara göre ortalama 2.6 kat daha fazla zaman harcıyor.
  • Bir ürün hakkında video izlemeyi tercih edenler açıklama okumayı tercih edenlerin 4 katı.
  • Video kullanan pazarlamacılar, video kullanmayan pazarlamacılardan %49 daha hızlı gelir artırıyor.
    5 müşteriden 4’ü tanıtım videolarının faydalı olduğuna inanıyor.
  • Tanıtım videosu izleyen müşterilerin, izlemeyenlere göre satın alma olasılığı %81 daha yüksek.

Video pazarlama nasıl etkili oluyor?

Hangi aşamada hangi amaçla müşterilerinize ulaşmak istiyorsanız isteyin, videolar pek çok açıdan yardımcı olacaktır. Eğitim, eğlence veya marka farkındalığını arttırmak, bunların hepsi videolarla elde edilebilir durumda. Giderek daha fazla insan bir satın alma gerçekleştirmeden önce kendilerini ilgili konuda ürün incelemeleriyle, blog güncellemeleriyle ve yorumlarla eğitiyorlar. Animoto’nun araştırmasına göre tüketicilerin %96’sı, çevrimiçi satın alım yaparken videoları faydalı buluyor. Dahası, %58’i video üreten firmaları daha güvenilir buluyor.

Videolar trafiği ve bağlılığı arttırıyor, bilgiyi diğer tür içeriklerden daha iyi iletiyor ve firmaya ve ürünlerine güven kazandırıyorlar. Tüm bunları düşününce, videoların firmaların pazarlama stratejilerinde neden giderek daha fazla önem taşıdığı daha nalaşılır hale gelmektedir.

Video pazarlama konusunda nereden detay bilgi edinilebilir?

Video pazarlama konusunda güncel gelişmeleri ve dikkat edilmesi gereken hususları blog paylaşımlarıyla anlatan https://videomarketing.com.tr/category/rehberler-ipuclari/ kaynağından faydalanabilirsiniz. Dünyadaki güncel gelişmeleri ve araştırmaları istatistikler ve rakamlar ile anlatan yazıları bu kaynakta bulmak mümkün.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.