Yaşlılarımız için özel ilgi ve bakım, ama nasıl?

Yaşlılık yaşam döngüsü içerisinde yakınlarımız üzerinden veya bireysel olarak yaşadıkça deneyimleyeceğimiz bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır. Gençlik veya olgunluk çağlarından farklı olmak üzere yaşlılık döneminde insan bünyesinde bazı değişiklikler meydana gelir. Bu değişiklikler genelde fiziksel yetersizlik, yorgunluk, enerji düşüklüğü veya unutkanlık şeklinde ortaya çıkar ve bu durum da yaşlılıara karşı özel ilgi gösterilmesinin gerekli kılar.

Yaşlılarımıza neden önem vermeliyiz?

Yaşlılarımız hem ailemizin hem de toplumumuzun el üstünde tuttuğu, genç nüfus üzerinde yetiştirme emeği olan ve ülkesine çalışarak hizmet etmiş olan değerlerimizdir. Onlarla yaşlılık döneminde ilgilenmek, hem bedenen hem de moral motivasyon anlamında onlara destek olmak yaşlılıarımızın aile bireyleri ve içinde yaşadıkları toplumun üyeleri olarak bizlerin sorumluluğudur.

Yaşam Şartları ve Sorumluluklarımız

Her ne kadar sorumluluk olarak bu farkındalığa sahip olsak da özellikle büyük şehir şartlarında ve yaşam mücadelesi içerisinde bakım ve özel ilgi ihtiyacı bulunan aile büyüklerimizle yeterince ilgilenme şansı bulamayabiliyoruz. İşte bu tip durumlarda akla gelen ilk çözüm huzurevi ve bakımevi imkanı sunan kurumlar oluyor.

Güvenebileceğimiz İlgi ve Bakım İmkanları

Yaşlılık ve çocukluk aslında farklı gibi dursa da bakım ihtiyacı anlamında benzer öğeler içeriyor. Nasıl ki çocuğumuzu emin ellere teslim etmek istersek yine bizim için çok değerli olan aile büyüklerimiz de aynı şekilde emin ellere teslim etmek isteriz. Bu noktada güvenilirliği ve hizmet kalitesi anlamında kendini ispat etmiş kurumlar bizim için tercih sebebi olmaktadır. Bu tarz kurumlar içerisinde de İstanbul için Aileden Biri Huzurevi ve Bakımevi kurumunu örnek verebiliriz.

Aileden Biri Huzurevi ve Bakımevi Florya Galatasaraylılar Yurdu’nda, gerek sağlık ve bakım hizmetleri gerekse de konaklama hizmetleri misafir ve misafir yakını memnuniyetini en üst düzeye çıkaracak, ‘kişiye özel’ hizmet anlayışı ile kurgulanmış. Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı rehberliğinde işletilen tesis, tüm halkımızın kullanımına açık bir tesis olma özelliğini taşıyor. Lokasyonu, bahçesi ve mimarisi ile kendine özel şartlar sunan Florya Galatasaraylılar Yurdu’nu gezmek, yöneticilerle tanışmak ve hizmetler hakkında bilgi almak için dileyenler Florya’da bulunan kurumu ziyaret edip bilgi alma imkanına sahipler. Kurumu ziyaret etmeden de http://abbakimevi.com/ adresi üzerinden bilgi almak ve iletişime geçmek mümkün.

Alzheimer Bakımı

Alzheimer hastalığı beynin fiziksel bir hastalığıdır. Bu hastalığın seyri sırasında beyinde, beyin hücrelerinin ölümüne neden olan plaklar ve yumaklar gelişir. Aynı zamanda Alzheimer hastalığı olan kişilerde beyin içindeki mesajların iletimini sağlayan bazı önemli kimyasalların eksikliği görülür.

abbakımevi info

Genellikle yaşlılarda karşılaşılan bu hastalık şüphesiz ki özel ilgi ve bakım gerektirir ve bu konuda özel ilgi sunabilen Aileden Biri Bakımevi diğer kurumlara göre bir adım daha öne çıkıyor diyebiliriz.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

Yorumunuzun yanında profil fotoğrafı görünmesi için Kayıt Ol sayfasından üye olarak profil fotoğrafı yükleyebilirsiniz.